Jdi na obsah Jdi na menu
 


May we all are happy, may we all see the way to be liberated.

s-katie-v-nesmeni.jpg

Žiju v přesvědčení, že všechno na světě má svou důležitost. Jsem přesvědčen že naprosto všechno (včetně mých přesvědčení) se stále mění, což mi pomáhá netoužit po tom co nemám, nesmutnit po tom co jsem měl, stejně jako nebát se, že to co mám už mít nebudu. Protože všechno se mění, všechno se rodí, umírá, rodí, umírá. Tak na čem lpět? Do nedávna jsem žil život s obavou, že mi ěkde něco uteče, dnes již vím, že práv tímto strachem mi utíkalo to jediné podstatné - spojení se sebou a vnímání svého vnitřního světa. Pln naděje pro nás všechny tedy pozorně tvořím a střežím svůj vlastní vnitřní vesmír.

Jsem vystudovaný učitel hudební výchovy, občasně studuji muzikoterapii. Baví mě pozorovat, jak můžeme díky hudebním vibracím a zpěvu vyjádřit slovy nevyjádřitelné, pocítit netušené hloubky a propojovat posvátno z různých směrů. Sbírám hudební nástroje, učím se je rozeznívat a zajímám se o jejich původ a spirituální význam. Učím se cítit radost bez hledání důvodu, udržovat svítící srdce nezávisle na situacích, nezapomínat na vděčnost za vše, co přichází, zároveň se nebát dát pozornost i vlastním stínům. Daří se mi to sdílet právě pomocí hudebních vibrací. Jediným skutečně účinným nástrojem však shledávám vytrvalou a pravidelnou meditaci v tichu.

Je mi ctí kráčet spolu s mou milovanou Katie po Cestě poznávání skutečné PRAVDIVOSTI, společně pozorně pracujeme na vědomém měnění našich zažitých vzorců a reakcí.

 

 ...Anitja...